امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۸
امیر سیدی مطرح کرد:

پرورش دهندگان صنعت طیور در معرض خطر حذف قرار گرفته اند!

نوسانات ایجاد شده در صنعت طیور ، نه تولیدکننده را منتفع خواهد کرد و نه مصرف کننده را .
پرورش دهندگان صنعت طیور در معرض خطر حذف  قرار گرفته اند!
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۰۶:۵۴ |
کد خبر : ۷۲۴ |
داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، امیر سیدی در این خصوص گفت : متاسفانه ، پرورش دهندگان صنعت طیور کشور ، در اکثر اوقات ، اسیر چنین تغییراتی هستند و تا زمانی که ثبات نسبی ایجاد نشود ، روز بروز بر مشکلات این صنعت بزرگ افزوده خواهد شد و اوضاع برای فعالین این بخش تا مرز غیرقابل تحمل بودن ، پیش خواهد رفت .

وی ادامه داد : این صنف ، همواره اسیر نوسانات چون قیمت جوجه ، نهاده و قیمت مرغ است و چون از سایر صنوف فعال در این بخش ، آسیب پذیرتر است ، در معرض خطر حذف  قرار گرفته است ! تولیدکنندگان نیمچه های گوشتی نه از کاهش قیمت جوجه و نه از افزایش آن ممنتفع خواهند شد چرا که اگر تولیدات این بخش نیز با قیمت مناسبی در تمامی ایام سال به فروش برسد ، چنین نوساناتی را شاهد نخواهیم بود .

سیدی دلیل افزایش ناگهانی و در شرایطی نامتعارف قیمت جوجه یکروزه را ، تامین زیانهای مالی شرایطی مثل امروز دانست و ادامه داد : شرایط مرغداران گوشتی هم به همین منوال است و چنین الگوریتم جبرانی را در این بخش نیز شاهد هستیم .

این تولیدکننده ، معضل اصلی این بخش را قیمت نهاده ها و تعیین قیمت کارشناسی مرغ دانست . سیدی در پایان گفت : تا این دو مسئله مدیریت نشود ، همچنان اسیر نوسانات و هیجانات مرتبط با تولید گوشت سفید خواهیم بود و تحت چنین شرایطی ، نه تولید کننده راضی خواهد بود و نه مصرف کننده و حتی متولیان صنعت طیور هم سردر گم خواهند شد !

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه