امروز : شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴
پیشکسوت صنعت طیور ایران عنوان نمود

در صورت ورود تعزیرات به مساله قیمت گذاری مرغ ، ارزان فروشی هم جرم خواهد بود

با توجه به شرایط روزهای اخیر بازار مرغ گوشتی کشور به سراغ جناب آقای آوات کنعانی ، پیشکسوت و تولیدکننده صنعت طیور رفتیم و نظر ایشان را نیز جویا شدیم .
در صورت ورود تعزیرات به مساله قیمت گذاری مرغ ، ارزان فروشی هم جرم خواهد بود
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۸:۴۵ |
کد خبر : ۸۰ |
داخلی

وی در گفتگو با خبرنگار رادیو صنعت طیور ایران گفت : متاسفانه به دلیل اوضاع بد اقتصادی و افت قدرت خرید مردم ، گوشت مرغ بهترین و در دسترس ترین پروتئین موجود جهت تامین سبد غذائی خانوار است که در این بین برخی جهت پوشش و تامین اعتبار غذائی جامعه ، ترفندهای خاصی پیاده میکند که شدیدا آسیب زا بوده و لطمات سنگینی بر صنعت از پیش ورشکسته مرغ گوشتی وارد مینماید .

کنعانی افزود : در حال حاضر جو روانی جهت پر نمودن انبارهای پشتیبانی از گوشت مرغ وجود دارد  .چون با گران شدن دلار ، قطعا نهاده و ملزوات دیگر پرورش هم گران خواهد شد و ناچارا قیمت مرغ هم تحت تاثیر این نوسانات قرار خواهد گرفت . حال آنکه برخی در تلاشند تا شوک گرانی و تورم بازار که ناشی از افزایش قیمت دلار طی روزهای گذشته بوده است را از نظر مردم پنهان کنند .

کنعانی در پایان گفت : در صورت ورود تعزیرات به مساله قیمت گذاری و تعیین قیمت کف و سقف ، ارزان فروشی هم جرم خواهد بود اما افسوس که قانون گذاران محترم تنها نیمه خالی لیوان را می بینند .

تا زمانی که وزارتخانه جهاد و صنعت ومعدن یک برنامه اساسی و راهبردی جامع و بلند مدت را برای صنعت مرغ گوشتی تدوین و تنظیم نکنند ، البته با نظارت جدی و صد در صدی ، در تمامی برنامه های ناقص از جمله این طرح که در دم توسط واسطه ها در نطفه خفه میشود ، نا کام خواهند بود .این راهکارهای نصف و نیمه جهت خالی نبودن عریضه است و راه به جایی نخواهد برد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه