امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۵
دبیر انجمن ملی شرکتهای زنجیره ایی تولید گوشت مرغ مطرح ساخت

وزارت جهاد کشاورزی استاد از دست دادن فرصت هاست

دبیر انجمن ملی شرکتهای زنجیره ایی تولید گوشت مرغ ، نوشته ایی را به بهانه مصوبه هیت وزیران در انتخاب آقای شریعتمداری بعنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار و ساماندهي گندم، آرد و نان كشور كه بنا بر پيشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده منتشر ساخته است .
وزارت جهاد کشاورزی استاد از دست دادن فرصت هاست
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۲۰:۳۴ |
کد خبر : ۱۰۸ |
یادداشت

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، علی صابری در این یادداشت خاطر نشان ساخت كه پس از وزير شدن جناب آقاي شريعتمداري معاون اجرايي رئيس جمهور، انتظار داشتيم وزير جهادكشاورزي عزم خود را جزم و با قبول جدي مسئوليت تنظيم بازار بخش كشاورزي، بعنوان رئيس كارگروه تنظيم بازار بخش كشاورزي، با استفاده از توان و ظرفيت دو سازمان حمايت از مصرفكنندگان و توليدكنندگان و تعزيرات حكومتي، عنان تنظيم بازار بخش كشاورزي را در دست ميگرفت و بعنوان ناجي با اتخاذ سياستهاي مناسب علاوه بر رفع مشكلات توليدكنندگان بخصوص در زيربخش دام و طيور، موجبات رونق در كسب و كار كشاورزي را فراهم ميآورد.

صابری در بخش دیگری از یادداشت خود گفت : غفلت از انجام اين كار مهم و دست به دست كردنهاي طولاني با وجود موج سراسري اعتراض توليدكنندگان طي سالهاي متمادي و نبودن گوش شنوايي در دستگاه متولي موجب شد كه دولت محترم مجدداً وزير صنعت، معدن و تجارت را بنا بر درخواست خودشان بعنوان رئيس كارگروه تنظيم بازار و كارگروه ساماندهي گندم، آرد و نان معرفي نمايد. ايشان نيز انشاءالله با شهامت بيشتر از گذشته به ميدان آيد و عنان كار تنظيم بازار كشور را بدست بگيرد.

دبیر انجمن ملی شرکتهای زنجیره ایی تولید گوشت مرغ گفت : حال بايد مثل چهار سال اخير براي انجام كوچكترين كار يا ضروري ترين اقدام، وزارت جهادكشاورزي پشت درب دفتر كارگروه تنظيم بازار علاوه بر ارائه توضيحات لازم و كافي و با تهيه طرح و پروپوزال همراه با مستندات كافي كه ممكن است تهيه آن ماهها بطول انجامد در نوبت طرح موضوع قرار گيرد.

وی ادامه داد : در اين مدت اصل موضوع لوث يا هرآنچه كه نبايد بشود بر سر توليدكنندگان ميشود. آنگونه كه در طول چهار سال اخير بر سر توليدكنندگان زيربخش دام و طيور آمد و نتيجه آن باعث ورشكستگي، زندان، خانه بدوشي، شرمندگي و پاشيدگي زندگيها شد.

علی صابری در انتها گفت : به هرحال با غفلت وزارت جهادكشاورزي فرصت ديگري از دست توليدكنندگان بخش كشاورزي خارج شد. حال چشممان بدستان جناب آقاي شريعتمداري رئيس محترم كارگروه تنظيم بازار است تا با افزايش قيمت خريد تضميني گوشت مرغ از مرغداران، جلوگيري از فروش گوشت مرغ ذخيره استراتژيك به قيمت ٥٣٠٠ تومان در بازار، استفاده از توانايي تشكلهاي فعال در صنعت طيور براي تنظيم بازار و رفع مشكلات توليد گوشت مرغ و تخم مرغ بتدريج با توجه به ظرفيتهاي بالقوه توليد در كشور و نياز كشور به اشتغالزايي توليد محصولات دامي را با حذف بروكراسيهاي زايد ايجاد شده به فضاي رقابتي و عرضه و تقاضا بكشاند تا معلوم شود كي چه كاره است و هموطنان از مزاياي توليد رقابتي محصولات دامي در بازار آزاد بهره مند گردند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه