امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۵
امیر سیدی

اینتگریشن ها ، بایدها و نبایدها

در رابطه با اظهارات اقای دکتر مهربانی یگانه که از شرکتهای اینتگریشن حمایت کرده اند...
اینتگریشن ها ، بایدها و نبایدها
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ - ۲۳:۵۴ |
کد خبر : ۶۶ |
یادداشت

در رابطه با اظهارات اقای دکتر مهربانی یگانه که از شرکتهای اینتگریشن حمایت کرده اند

عرض شود که از فعالیت این شرکتهای اینتگریشن ۴سال میگذرد پس چرا مشکلات تولید کنندگان همچنان پابرجاست ؟ در واقع این شرکتها با شعار کاهش قیمت تمام شده وارد عرصه رقابت شدند!چرا نتوانستند به ادعای خود عمل کنند ؟چرا نتوانستند قیمت مرغ را متعادل کنند ؟ چرا اقدام به ساخت واحدهای جدید کردند ؟
آیا در کشور کمبود مرغداری بود ؟؟

آیا شعار اولیه این شرکتها ، بدلیل کمبود واحدهای تولیدی مطرح شد؟ یا اینکه قرار بود همین واحدهای تولیدی که بیش از نیاز کشور هم بود ،ساماندهی شود ؟

در واقع قیمت تمام شده این شرکتها بدلیل استفاده از جوجه های ارزان و قرارداد با شرکت پشتیبانی و تسریع در امر جوجه ریزی ، پایین تر از مرغداران است ، و با اینکه 15 درصد از سهم تولید را در اختیار دارند متاسفانه با اخلال در بازار فروش مرغ بزودی جامعه 85 درصدی تولید کنندگان را ، از پای در خواهند آورد ، چون این شرکتها از ابتدا به بیراهه رفتند و بقول معروف گاو خود را سوا دوشیدند ! نمیتوانند بیش از این صنعت مرغداری را اسیر تفکرات خود کنند ، قرار بود با تاسیس این شرکتها ، بقیه حلقه های زنجیره تولید اعم از شرکتهای مرغ مادر و مرغداری های گوشتی و کارخانجات تولیدی دان و کشتارگاهها ، زیر مجموعه این شرکتها قرار بگیرند ! تا به تولید مرغ گوشتی ساماندهی شود و قیمت مرغ علاوه بر کاهش ، تثبیت هم بشود ، چرا اینچنین نشد ؟ چون این شرکتها بجای تجمیع حلقه های زنجیره طیور ! به رقابت با حلقه های زنجیره تولید پرداختند و با احداث سالنهای جدید مرغ داری و شخصی ، در واقع مشکلات را دو چندان کردند و در حال حاضر در مقابل جامعه تولید کنندگان قرار گرفته اند و با حمایتهای وزارت جهاد بیشترین اسیب را به تولید کنندگان موجب شده اند .

به تصور ما سیاست ایجاد شرکتهای اینتگریشن ، در جهت حذف واحدهای تولیدی تدوین شده است ، در حالیکه کشور ما مشکل اشتغال دارد و اگر این سیاست ادامه پیدا کند بزودی یک میلیون نفر بیکار به بیکاران جامعه افزوده میشود ، شاید اگر از ابتدا اقدامات این شرکتها با شعار اولیه که مبنی بر تجمیع و ساماندهی حلقه های زنجیره تولید بود ، آغاز میشد ، امروزه به اهداف و ادعای وزارت جهاد نائل شده بودیم .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه