امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱
اختصاصی

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان،در هفته ایی که گذشت!

طی هفته گذشته اگرچه تنها کشورهای بلغارستان ، چین و عراق به صورت رسمی ، رخداد و شیوع مواردی جدید از آنفلوآنزای پرندگان را گزارش کرده اند اما مفسرین بر این باورند که برغم تغییر فصل نیز ، ویروس عامل رخداد این بیماری ، همچنان در جمعیت پرندگان وحشی در حال چرخش است .
آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان،در هفته ایی که گذشت!
جمعه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۰۹:۲۴ |
کد خبر : ۶۲۴ |
بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، با این حال ، عراق دو مورد دیگر از شیوع مزارع پرورش صنعتی خود را با ویروس H5N8 به سازمان جهانی بهداشت حیوانات ، اعلام نمود . با این دو مورد ، مجموع کانونهای اعلام شده این کشور طی سال جاری میلادی به 14 عدد رسید که اکثر آنها در استانهای شرقی بغداد و حوالی دیالی بوده است .

در استان شانشی در شمال کشور چین نیز رخداد و شیوع ویروس H7N9 در گله پرورش مرغ تخمگذار سبب شده است تا بیش از 6000 قطعه طیور در این منطقه معدوم سازی شوند . از سوی دیگر ، به نظر میرسد تا ویروس فوق حاد H5N1 در شمال شرقی هند و نزدیکی مرز این کشور با نپال ، در حال گرفتن تلفات خود باشد .

اما در نقطه ایی دیگر از جهان و مرز کشورهای آفریقایی کامرون و نیجریه ، تدابیر امنیتی سختی در جریان است تا کامرون ، همانند همسایه خود با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان درگیر نشود . از سوی دیگر ، انگلستان نوزدهمین مورد از درگیری پرندگان وحشی در مرزهای خود را با ویروس H5N6 ، تجربه کرده اند .

این در حالی است که هلندی ها ، از سی ام مارس محدودیتهای پرورش متعاقب شیوع این بیماری را از شش منطقه تولیدی برداشته اندو بیش از 70 مزرعه پرورش طیور تخمگذار در این مناطق ، دوره های تولید خود را آغاز نموده اند . مقامات دامپزشکی این کشور عنوان نموده اند که بررسی محدودیتهای موجود در سایر مناطق ، در اواسط ماه آوریل بررسی خواهند شد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه