امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱
موجی از بیماریها سبب شد

آیا رویه پرورش طیور تخمگذار بر روی بستر تغییر خواهد کرد؟

مفسرین و دامپزشکان بر این باورند که عوامل بیماری زای مختلفی ، تولیدکنندگان طیور تخمگذار بر روی بستر را با چالش های مختلفی روبرو کرده است و آنها را مجبور به تغییر در شیوه های عملیاتی میکند .
آیا رویه پرورش طیور تخمگذار بر روی بستر تغییر خواهد کرد؟
جمعه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۸:۴۶ |
کد خبر : ۶۲۵ |
بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، این مورد که در نشست سالیانه انجمن بهداشت حیوانات ایالات متحده مطرح گردید با اشاره به بیماری ها و ضایعاتی چون کوکسیدیوزیس و ضایعات مرتبط با آن ، پرریزی ، درگیری با باکتری E.Coli ، لارنگوتراکئیت عفونی ، آلودگی با مایکوپلاسما گالی سپتیکم ، از آنها بعنوان چالشهایی مهم نام برده شد .

در این بین ، دامپزشکان معتقدند که کوکسیدیوزیس چالش برانگیزترین بیماری در این رویه پرورش است و به طور حتم ، این سیستم پرورش ، نیازمند واکسیناسیون و مدیریت دائم رطوبت بستر میباشد . این در حالی است که درگیری دائم با کوکسیدیوزیس در این پرندگان میتواند منجر به رخداد انتریت شده و تلفاتی بالا را به همراه داشته باشد .  

از سوی دیگر ، با توجه به پرورش بلندمدت این پرندگان بر روی بستر ، طیور پرورشی به شدت در برابر عفونتهای تنفسی حساس بوده و شیوع E.Coli در جمعیت این پرندگان میتواند منجر به تلفاتی 0.5 تا 4 درصدی طی هر هفته شوند .

نتایج کامل این مطالعه در شماره اخیر نشریه "صنعت تخم مرغ" منتشر شده است .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه