امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۵
امروز روی داد

کانادایی ها بدنبال دستیابی به بازار پرسود تولید حشرات جایگزین سویا در صنعت طیور

نخستین روز هفته جاری ، اخباری در خروجی خبری رسانه های جهانی مرتبط با صنعت طیور قرار گرفته است و در آن از سرمایه گذاری عظیم کانادایی ها در پروژه های بزرگ تولید حشرات در بخش تغذیه طیور و انسان ، صحبت به میان آورده است .
کانادایی ها بدنبال دستیابی به بازار پرسود تولید حشرات جایگزین سویا در صنعت طیور
شنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۰ |
کد خبر : ۶۲۸ |
بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، این سرمایه گذاری در بخش تولید حشرات تولید شده کامل جهت جایگزین نمودن در بخش پروتئینهای مصرفی انسان و طیور ، بعنوان منبعی پایدار از این نیازمندی تغذیه ایی ، صورت پذیرفته است . مفسرین بر این باورند که فعالیتهای کانادا طی سالهای گذشته در این زمینه از آن جهت بوده است که مقامات سیاستگذار بخش کشاورزی این کشور ، در حال برنامه ریزی برای ایفای نقشی طولانی مدت در تامین پروتئین پایدار بوده و در تلاشند تا کانادا را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان حشرات در جهان ، مبدل نمایند .

این در حالی است که بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته ، رشد بخشهایی چون تولید گوشتهای مصنوعی نیز در زمره سریعترین رشد در میان بخشهای مختلف صنعت طیور قرار گرفته و در مواردی نیز با میزان رشدی دو رقمی در حال پیشرفت است . محققین بر این باورند که برغم مصرف گوشت طیور طبیعی توسط مصرف کنندگان آ آنها بدنبال جایگزینهای دیگری نیز در این بخش هستند . در این راستا بنظر میرسد تا شرکتهای بزرگ تولیدکننده محصولات طیور در تلاشند تا بازارهای اینده این محصولات را نیز در اختیار داشته باشند . شرکت تولید محصولات طیور تایسون ، سرمایه گذاری 55 میلیون دلاری را در این بخش کرده است و کارگیل ، این غول عظیم نهاده های جهانی ، سهامی را در شرکت Memphis Meat که تولیدکننده گوشت مصنوعی است ، صاحب شده است . از سوی دیگر ، نستله نیز طی قراردادی Benevolent Bacon را خریداری نموده است .

سرمایه گذاری هایی عظیم که موید آینده ایی روشن برای تولید این محصولات است .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه