امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
محققین مطرح کردند

شناسایی و ذخیره سازی نشانگرهای ژنتیکی،صنعت پرورش بوقلمون را متحول خواهد کرد

محققین بر این باورند که شناسایی و ذخیره سازی نشانگرهای ژنتیکی در باروری بوقلمون میتواند صنعت پرورش این پرندگان را متحول نماید .
شناسایی و ذخیره سازی نشانگرهای ژنتیکی،صنعت پرورش بوقلمون را متحول خواهد کرد
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۷ |
کد خبر : ۷۱۶ |
بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، راشل لین ، محقق این عرصه به خبرنگاران گفت : انسان ها طی هزاران سال با استفاده از علم ژنتیک و انتخاب پرنده هایی که خواصی مطلوب تر را بروز داده اند ، به پیشرفتهای قابل ملاحظه ایی دست یافته اند . افزایش سرعت رشد این پیشرفتها طی هفتاد سال گذشته سبب شده است تا آزمایشگاههای مجهز ژنتیکی در این صنعت ساخته شوند و تمرکز دانشمندان بر روی مسائلی چون بهبود تولید تخم مرغ و افزایش راندمان تولید گوشت در نیمچه های گوشتی ، تمرکز نمایند . تمرکزی که اکنون به نظر میرسد تا حوزه تولید گوشت بوقلمون نیز نیازمند آن است .

دکتر جولی لانگ ، محقق فیزیولوژیست طیور نیز در آزمایشگاه بیوشیمی ARS ، بخشی از تیمی بود که کل ژنوم بوقلمون را برای اولین بار در سال 2010 شناسایی نمود . با استفاده از این داده ها ، تیم او اکنون تلاش می کند تا میزان باروری بوقلمون را گسترش دهد . اصلاح اسپرم این پرندگان میتواند به الگویی کارآمد در حرکت برای باروری بهتر این پرندگان مبدل گردد . در صورت موفقیت این پروژه تاثیراتی شگرف بر پرورش این پرنده ایجاد خواهد شد . این موضوع میتواند سبب شود تا نسل به نسل این باروری بهبود یافته و شرایط برای تولید در این عرصه ، هموار گردد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه