امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۹
EFSA اعلام کرد

انتشار گزارش نهایی اتحادیه اروپا در خصوص رسوایی آلودگی تخم مرغهای تولیدی در این قاره

ساعاتی قبل ، مقامات امنیت غذایی اتحادیه اروپا موسوم به EFSA ، گزارش نهایی خود را در خصوص آلودگی تخم مرغهای تولیدی در محدوده مرزهای این اتحادیه طی تابستان سال گذشته میلادی با سم حشره کش فیپرونیل ، را منتشر ساختند .
انتشار گزارش نهایی اتحادیه اروپا در خصوص رسوایی آلودگی تخم مرغهای تولیدی در این قاره
شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۸ |
کد خبر : ۷۲۱ |
بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، این نتایج ماحصل بررسی های این سازمان بر روی بیش از 5000 نمونه گیری صورت پذیرفته ، مابین یکم سپتامبر تا 30 نوامبر سال 2017 میلادی میباشد . این نمونه ها در خصوص سم حشره کش فيپرونيل و ساير مواد فعالی که توسط کميسيون اروپا مشخص شده بودند ، مورد تجزيه و تحليل قرار گرفتند . بر اساس نتایج به دست آمده ، 742 نمونه حاوی باقی مانده هایی در مقادیر بیش از حد قانونی از فیپرونیل بوده است .

محصولات آلوده فوق با غلبه بر محدودیتهای قانونی اعمال شده ، از هشت کشور عضو شامل هلند ، ایتالیا ، آلمان ، لهستان ، مجارستان ، فرانسه ، اسلوونی و یونان به دست آمده است . از سوی دیگر ، محصولات غذایی که تحت تأثیر این آلودگی قرار گرفتند، عمدتا تخم مرغ خوراکی و چربی مرغ تخمگذار بوده است . همچنین در برخی موارد ، این آلودگی در گوشت مرغ های تخمگذار کشتار شده و  پودر تخم مرغ نیز یافت شده است .

شناسایی بقایای فیپرونیل در تخم مرغ توسط مقامات بلژیکی در ماه ژوئیه سال 2017 میلادی سبب شد تا میلیون ها تخم مرغ از بازارهای خود در اتحادیه اروپا خارج شوند . دلیل این آلودگی نیز استفاده غیر قانونی از داروهای دامپزشکی غیرمجاز در مزارع پرورش مرغ تخمگذار ، اعلام شد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه