امروز : پنج شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
تا سال ۲۰۳۰ میلادی روی خواهد داد

استفاده از داروهای آنتی بیوتیک در صنعت طیور تا ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت

بر اساس تحقیقاتی که توسط محققین مرکز داینامیک بیماری، اقتصاد و سیاست در دانشگاه پرینستون ایالات متحده صورت پذیرفته است ، در صورت عدم ارائه راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از مصرف بی رویه انواع آنتی بیوتیک در مزارع پرورش طیور ، مصرف این داروها تا سال 2030 میلادی ، بیش از هشتاد درصد افزایش خواهد داشت .
استفاده از داروهای آنتی بیوتیک در صنعت طیور تا 80 درصد افزایش خواهد یافت
شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۹ |
کد خبر : ۷۱ |
رادیو صنعت طیور ایران

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، اما این موسسه با توجه به نیازسنجی این صنعت و همچنین برآوردهای علمی و منطقی سه روش را به منظور جلوگیری از رخداد یاد شده تا سال 2030 پیشنهاد نموده است :

1.ایجاد مقررات سختگیرانه در استفاده از این مواد میتواند تا 64 درصد ، سو مصرف انواع آنتی بیوتیکها را کاهش دهد .

2.اعمال 50 درصد مالیات بر روی آنتی بیوتیکهای دامپزشکی و افزایش قیمت آن میتواند این سو مصرف را تا 31 درصد کاهش دهد . تخمین زده میشود تا این مالیات ، فقط در ایالات متحده ، سالیانه بیش از 1.7 میلیارد دلار به بخشهای تحقیقاتی تولید جایگزینهای مناسب این مواد یاری رساند .

مصرف بیش از حد آنتی بیوتیکها در پروسه تولید مواد غذایی موجب رخداد بحران  سلامتی در جوانع بشری میشود . بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته در هشتاد درصد موارد ، استفاده از انواع آنتی بیوتیکها در آمریکا به منظور تحریک رشد پرنده بوده است . سو مصرف آنتی بیوتیکها در حیوانات پرورشی بیش از سه برابر جوامع بشری میباشد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه