امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۳
تا سال ۲۰۳۰ میلادی روی خواهد داد

استفاده از داروهای آنتی بیوتیک در صنعت طیور تا ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت

بر اساس تحقیقاتی که توسط محققین مرکز داینامیک بیماری، اقتصاد و سیاست در دانشگاه پرینستون ایالات متحده صورت پذیرفته است ، در صورت عدم ارائه راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از مصرف بی رویه انواع آنتی بیوتیک در مزارع پرورش طیور ، مصرف این داروها تا سال 2030 میلادی ، بیش از هشتاد درصد افزایش خواهد داشت .
استفاده از داروهای آنتی بیوتیک در صنعت طیور تا 80 درصد افزایش خواهد یافت
شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۹ |
کد خبر : ۷۱ |
رادیو صنعت طیور ایران

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، اما این موسسه با توجه به نیازسنجی این صنعت و همچنین برآوردهای علمی و منطقی سه روش را به منظور جلوگیری از رخداد یاد شده تا سال 2030 پیشنهاد نموده است :

1.ایجاد مقررات سختگیرانه در استفاده از این مواد میتواند تا 64 درصد ، سو مصرف انواع آنتی بیوتیکها را کاهش دهد .

2.اعمال 50 درصد مالیات بر روی آنتی بیوتیکهای دامپزشکی و افزایش قیمت آن میتواند این سو مصرف را تا 31 درصد کاهش دهد . تخمین زده میشود تا این مالیات ، فقط در ایالات متحده ، سالیانه بیش از 1.7 میلیارد دلار به بخشهای تحقیقاتی تولید جایگزینهای مناسب این مواد یاری رساند .

مصرف بیش از حد آنتی بیوتیکها در پروسه تولید مواد غذایی موجب رخداد بحران  سلامتی در جوانع بشری میشود . بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته در هشتاد درصد موارد ، استفاده از انواع آنتی بیوتیکها در آمریکا به منظور تحریک رشد پرنده بوده است . سو مصرف آنتی بیوتیکها در حیوانات پرورشی بیش از سه برابر جوامع بشری میباشد .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

تازه های نشر

جدیدترین مقاله علمی تولیدی ما

آخرین نوبت خبری رادیو صنعت طیور

مصاحبه