امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲
اختصاصی

گله های تخمگذار با سن بیش از ۱۲۰ هفته حذف خواهند شد

در صورت تصویب کارگروه برنامه ریزی و تولید تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی ، از پانزدهم بهمن ماه ، گله های مرغ تخمگذار با سن بیش از ۱۲۰ هفته ، حذف خواهند شد .
گله های تخمگذار با سن بیش از ۱۲۰ هفته حذف خواهند شد
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۲۲:۰۹ |
کد خبر : ۱۳۸ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران به نقل از اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ، طی روزهای گذشته ، وضعیت جوجه ریزی ، تولید و بازار تخم مرغ در جلیه هم اندیشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهاداتی جهت مدیریت تولید در حلقه های مختلف برای مقطع کنونی و سال ۹۸ ارائه گردید که در صورت تصویب نهایی کارگروه برنامه ریزی و تولید تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی ، جهت اجرا به استانها ابلاغ خواهند شد .

از جمله این پیشنهادات میتوان به ممنوعیت تولک بری مزارع مرغ مادر به طور کامل ، ابلاغ حذف مرغان بالاتر از ۱۲۰ هفته در کلیه استانهای کشور با اولویت استانهای کم خطر از ۱۵ بهمن با ذکر نام مرغدار ، حذف گله های بیش از ۹۰ هفته از ابتدای فروردین ماه ، اجرای برنامه جوجه ریزی در واحدهای پرورش پولت و مرغ تخمگذار تجاری طبق بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی و رعایت فواصل زمانی ابلاغی و در نهایت ، برنامه جوجه ریزی مزارع مرغ مادر برای سال ۹۸ ، اشاره نمود .

اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در تلاش است تا قیمت محصول تخم مرغ را کنترل نماید و در این مسیر طی هفته های گذشته ، جلسات متعددی را برگزار نموده است .

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور