امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹
علیمراد داوودی مطرح کرد

انحصار در تامین علوفه ، چالشی بزرگ اما مغفول مانده!

موضوع انحصار تامین علوفه گریبانگیر صنعت طیور کشور شده است .
انحصار در تامین علوفه ، چالشی بزرگ اما مغفول مانده!
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۰:۱۲ |
کد خبر : ۱۴۸ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، دکتر علیمراد داوودی ، ریاست انجمن صنفی کارفرمایی مرغداران گوشتی استان مازندران گفت : محدودیت شدید تامین علوفه و نهاده ها ، افزایش قیمت ذرت و سویا را در پی داشته که فرصت را برای سواستفاده کنندگان ، مهیا نموده است و موضوع انحصار تامین علوفه به عنوان چالشی که طی سالهای اخیر کمتر به آن توجه شده ، گریبانگیر صنعت شده است .

داوودی ادامه داد : از آنجائیکه حمایت از مصرف کنندگان وظیفه ذاتی دستگاههای متولی بوده و مورد اقبال تولیدکنندگان ، لذا ورود مدیریت نشده شرکت سهامی پشتیبانی امور دام با استفاده از اهرم های متعدد ، اعضای کل زنجیره صنعت طیور را دچار بحران میکند . این بحران هم در حوزه قیمت مرغ و هم در حوزه قیمت جوجه یکروزه روی داده است که تبعات آن ، عدم جوجه ریزی و رکود و ورشکستگی تولیدکنندگان است .

ریاست انجمن صنفی کارفرمایی مرغداران گوشتی استان مازندران در پایان گفت : به عنوان راهکار پیشنهادی ، استمرار تعامل با تشکل ها و صنوف البته با ارائه طریق دستگاه متولی و داشتن برنامه زمان بندی تولید و استفاده بهینه از سامانه جوجه ریزی سماصط میتوانند راهگشای خوبی در این رهگذر باشند .

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور