امروز : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۰
بهمن محمدیاری مطرح کرد

تصمیم گیری های انتزاعی،با واقعیات موجود در بازار تناقض دارد

مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص تعیین قیمت مرغ مصرف کننده و زنده ، با توجه به واقعیات بازار ، ضربه مهلکی بر پیکره تولید کنندگان می باشد .
تصمیم گیری های انتزاعی،با واقعیات موجود در بازار تناقض دارد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۶ |
کد خبر : ۳۰۴ |
اخبار داخلی

 

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران بهمن محمد یاری مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های مرغداران گوشتی کشور گفت : این تعیین قیمت بر اساس ارز ۴۲۰۰ تومانی با ذرت ۱۳۵۰ تومان سویای ۲۴۵۰ تومان و جوجه یک روزه ۲۴۰۰ تومانی انجام گرفته است حال آنکه در طی چند ماه گذشته ، علاوه بر نوساناتی که ناشی از تاخیر در تخلیه و بارگیری نهاده های فوق ، به واسطه عدم تامین ارز و اعتصابات کامیونداران رخ داد و منجر به باد به ایجاد بازار سیاه نهاده شد ، هیچگاه مرغداران نتوانسته اند با این قیمت‌ها ، نیازمندی های خود را تامین نمایند .

محمد یاری ادامه داد : این گونه تصمیم گیری های انتزاعی ، کاملا با واقعیات موجود در بازار در تناقض می باشد و با فشار های اخیر تعزیرات ، بر تولید کننده ای که در شرایط کنونی مجبور است برای تامین نهاده با توجه به چند برابر شدن نیاز نقدینگی از بازار با سودهای ۳۵ درصد به بالا پول تامین کند ، نتیجه ای جز خروج مرغدار از چرخه تولید به جا نمی گذارد .

محمدیاری در پایان گفت : با توجه به تجربیات دوران قبل از آزادسازی صنعت طیور ، معاملات به اصطلاح پشت میزی و گسترش بازار سیاه و نایاب شدن مرغ ، نتیجه اقدامات پادگانی خواهد بود .

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور