امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۱
کانون انجمن های صنفی مرغداران کشور

خرید و فروش نهاده ها و مرغ و واگذاری قیمت آنها ، به سازوکار بازار آزاد سپرده شود

قیمت توافق شده هر کیلوگرم مرغ زنده ، تصویب و ابلاغ شود .
خرید و فروش نهاده ها و مرغ و واگذاری قیمت آنها ، به سازوکار بازار آزاد سپرده شود
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۷:۱۷ |
کد خبر : ۴۴۴ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، کانون انجمن های صنفی کارفرمایی مرغ گوشتی ایران اعلام نمود که روزانه ، تعداد قابل ملاحظه ایی از تولیدکنندگان گوشت مرغ کشور ، ورشکست و از چرخه تولید خارج میشوند .

از اینرو ، کانون ، پیشنهاد نمود تا به منظور بهبود شرایط تولید این بخش ، قیمت توافق شده هر کیلوگرم مرغ زنده ، مصوبه جلسه کارگروه برنامه ریزی تولید ، مورخه دهم اردیبهشت ماه ۹۸ ، تصویب و ابلاغ گردد .
هیئت مدیره این تشکل صنفی بر این باورند که تصویب خرید مرغ‌ زنده مازاد به صورت مستقیم از تولیدکنندگان ، درب واحد های تولیدی توسط شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور در سراسر کشور تا منطقی شدن قیمت مرغ زنده نیز میتواند ، بخشی از مشکلات تولیدکنندگان این بخش را مرتفع نماید .
از سوی دیگر ، لغو ممنوعیت صادرات گوشت مرغ و استمرار صادرات محصولات مختلف این صنعت ، دست کم به میزان ۲۰ درصد از حجم تولید مرغ زنده در کشور ، میتواند در شرایط فعلی راهگشا باشد .
کانون انجمن های صنفی کارفرمایی مرغ گوشتی ایران ، تامین تمامی نهاده های مورد نیاز تولید کنندگان ، از جمله کنجاله سویا ، ذرت و سایر مولفه های تولید با قیمت مصوب دولتی و در زمان مناسب ، قبل از ورود جوجه های یکروزه به سالن های پرورش را نیز در این چرخه ، واجد اهمیت ویژه ایی می داند و در غیر این صورت ، آزادسازی خرید و فروش نهاده ها و مرغ و واگذاری قیمت آنها ، به سازوکار بازار آزاد ، همزمان با انتشار فوری اطلاعات پایه مورد نیاز تولید برای تولیدکنندگان میتوانند ، بخشی از معضلات تولیدکنندگان را مرتفع نمایند .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور