امروز : یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۶
محمدحسین روشنک گفت

رسانه هایی که با مشاهده نابودی صنعت مرغداری سکوت پیشه می کنند ، فضا را برای واردات تخم مرغ مناسب میکنند !

قیمت تخم مرغ که طی چند ماه گذشته در مدتی کوتاه به هر کیلو ده هزار تومان رسیده بود ، به دلیل اشتباهات جدی مسئولین وزارت خانه های صنعت و کشاورزی ، متاسفانه به هر کیلو حدود ۵۵۰۰ تومان کاهش ‌یافته است .
رسانه هایی که با مشاهده نابودی صنعت مرغداری سکوت پیشه می کنند ، فضا را برای واردات تخم مرغ مناسب میکنند !
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۲:۱۵ |
کد خبر : ۴۶۲ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، محمد حسین روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی و عضو اتاق بازرگانی در یادداشتی عنوان نمود ، اثر کاهش قیمت امروز تخم مرغ که با اقدامات ناشیانه مسئولین این دو وزارت خانه ، به ویژه در خصوص ممنوعیت صادرات محصولی که ظرفیت های بسیاری در آن فقط با هدف و برنامه ریزی صادراتی ایجاد و صاحب برند صادراتی هستند چه به سر صاحبان بزرگ‌ترین و گسترده ترین صنعت کشاورزی کشور آورده و خواهد آورد و یقین دارد صدها مرغدار زحمتکش و پرتلاش ورشکسته و روانه زندان خواهد شد .
وی ادامه داد : طی چند ماه آینده (( اوایل زمستان سال جاری )) مرغ و بویژه تخم مرغ به چند برابر قیمت افزایش یافته و مسئولین مرکز نشین از یک طرف و بعضی از رسانه هایی که امروز با مشاهده نابودی صنعت مرغداری سکوت پیشه می کنند ، طوری رفتار خواهند کرد تا فضا و شرایط برای واردات تخم مرغ مناسب شود .
روشنک گفت : به جهت ارزانی مصنوعی امروز قیمت تخم مرغ که باعت نابودی صنعت تولید تخم مرغ میشود به متولیان وزارت خانه های مربوطه احسنت نگوییم چراکه باید تاوان این ارزانی را در چند ماه اینده بسیارسنگین پس بدهیم . متولیان تولید و بازار صنعت مرغداری از اینکه توانسته اند نرخ این محصول را در بازار حدود ۳۵ درصد کمتر از قیمت اتمام شده به زیان مرغداران نگهدارند و این صنعت را نابود کنند خوشحال نباشند چرا که باید ماه های اینده به مردم پاسخگو باشند.
وی در پایان پیشنهاد نمود : کمیته ای به فوریت در وزارت جهاد کشاورزی با مشارکت تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ تشکیل و قیمت تمام شده واقعی مرغ و تخم مرغ برای تولید کنندگان مشخص تا ملاک عمل قرارگیرد و از سویی ، پس از مشخص شدن نرخ تمام شده مرغ بویژه تخم مرغ اقداماتی چون ذخیره سازی ، اختصاص مشوق های صادراتی برای باز پس گیری بازار های از دست رفته به دلیل ممنوعیت صادرات در دستور کار قرار گیرد.

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور