امروز : یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۳
اختصاصی

توزیع نهاده‌ها با نظارت وزارتخانه به تشکل‌های مربوطه محول گردد

میزان کنجاله سویای دریافتی از شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور و کارخانجات روغن‌کشی ، رافع بخشی از نیازهای صنعت طیور بوده است .
توزیع نهاده‌ها با نظارت وزارتخانه به تشکل‌های مربوطه محول گردد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۸ |
کد خبر : ۴۸۷ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، تشکل های صنفی فعال در این صنعت ، اخیراً برای تأمین نهاده‌های خوراکی طیور با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده اند که به نظر میرسد تا وجود کنجاله سویای ۵۰۰۰ تومانی ، لیزین ۷۰.۰۰۰ تومانی و متیونین ۳۸۰۰۰ تومانی ، از جمله ایرادهایی میباشند که به توزیع در این بخش وارد است . موضوعی که در نامه اخیر این تشکل ها ، به مهندس محمود حجتی ، وزیر جهاد کشاورزی به آن اشاره شده است .

تشکل های صنفی این بخش بر این باورند که طی این مدت ، تولیدکنندگان به ازای هر جوجه ۱۰۰۰ تومان، هرکیلو گوشت مرغ ۱۵۰۰ تومان و هرکیلو تخم‌مرغ ۲۵۰۰ تومان متحمل زیان شده اند .
با توجه به این که با تحمل زیان‌های ادواری ، استمرار تولید غیر ممکن می‌گردد ، مدیران این صنف به منظور برون رفت از موانع پیش‌رو ، پیشنهاد کرده اند تا :
۱.برحسب آمار سماصط ، توزیع نهاده‌ها با نظارت وزارتخانه به تشکل‌های مربوطه محول گردد.
۲.با تعیین واقعی و کارشناسی قیمت گوشت مرغ ، جوجه یکروزه و تخم مرغ ، به بازار این محصول معنی بخشیده شود تا این صنعت نجات یابد . در نامه اخیر ، از وزیر جهاد کشاورزی درخواست شده است تا قیمت مرغ زنده ۹۰۶۰ تومانی را با امضای خود به وزارت صمت اعلام نمایند تا دستخوش تغییرات قرار نگیرد .
۳.تنظیم و تثبیت قیمت‌های فوق مستلزم آن است که تولید جوجه یکروزه متناسب با نیاز گوشت مرغ در داخل کشور باشد فلذا در شرایط فعلی ، بایستی سن گله‌های مادر به ۶۰ هفته کاهش یابد .
۴. به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایجاد شده، تمامی توان برای رفع ممنوعیت همیشگی صادرات گوشت مرغ، جوجه یکروزه و تخم‌مرغ بکار گرفته شود تا این صنعت ارز آور گردد و آن‌گاه است که بازار داخل برای محصولات فوق با پیچ صادرات قابل تنظیم است.
۵.واردات برخی واکسن‌های اساسی و ضروری برای گله‌های مولد و تخم‌گذار دچار اختلال شده و بخشی از محصولات وارد شده نیز در گمرک فرودگاه امام بدلیل عدم انتقال ارز ترخیص نمی گردند. مدیران صنفی صنعت طیور معتقدند کهپیگیری این امر از طریق شخص وزیر جهاد کشاورزی در بانک مرکزی میسر است.
۶.دریافت کرایه‌های گزاف و اضافه پشت‌بارنامه ، از طریق شعب ویژه دادگستری مورد پیگیری قرار گیرد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور