امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
بیانیه تشکل های صنعت تولید نیمچه گوشتی منتشر شد

بحران ایجاد شده در بازار تولید و توزیع مرغ ، ناشی از قیمت های دستوری و برخوردهای تعزیراتی است

فعالین صنعت طیور ، با توجه به برخی از تصمیمات ، در تعیین قیمت گوشت مرغ و جوجه و اقدامات قهری متعاقب آن ، از نوسانات شدید قیمت در این بخش رنج برده و آسیب می بینند .
بحران ایجاد شده در بازار تولید و توزیع مرغ ، ناشی از قیمت های دستوری و برخوردهای تعزیراتی است
شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۶:۴۶ |
کد خبر : ۵۷۰ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، روز گذشته بیانیه 5 تشکل فعال در صنعت تولید نیمچه گوشتی کشور ، پس از برگزاری نشست هم اندیشی این تشکل ها منتشر شد .

در این بیانیه عنوان شده است که تشکل های فعال در این بخش بر این باورند ، با توجه به قابلیت تولید رقابتی گوشت مرغ در این صنعت ، میتوان موجبات برگشت آرامش را به بازار تولید و مصرف فراهم آورد . از سویی ، تمامی تشکلهای ملی خواهان اصلاح قیمت های اعلام شده میباشند .
تشکل‌های مرتبط با صنعت تولید نیمچه گوشتی ، بحران ایجاد شده در بازار تولید و توزیع مرغ را ناشی از قیمت های دستوری و برخوردهای تعزیراتی و ایجاد جو روانی بر بازار میدانند و تجارب قبلی نشان داده است که این اقدامات ناکارآمد بوده و تنها منجر به تشدید بحران می‌گردد.
در نهایت ، این تشکل ها بر این باورند که وضعیت تامین و توزیع نامناسب نهاده ها و تاخیر در بارگیری ها ، ضمن ایجاد مشکلات عدیده برای مرغداران، باعث خرید نهاده از بازار آزاد با قیمت بالتر ابرای پرورش مرغ و تاثیر مستقیم آن بر افزایش قیمت تمام شده میگردد و انتظار میرود تلاش مسئولان و متولیان ، معطوف به تسریع در تامین نهاده و مواد اولیه مورد نیاز صنعت باشد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور