امروز : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۵۶
دکتر علی آذروش

سرگردانی صدها هزار تن مواد اولیه خوراک در بنادر جنوبی کشور!

صنعت طیور کشور با تنگنای جدی در زمینه تامین خوراک مواجه گردیده است .
سرگردانی صدها هزار تن مواد اولیه خوراک در بنادر جنوبی کشور!
جمعه | ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۸ |
کد خبر : ۷۱ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، دکتر علی آذروش ، دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران با ارسال نامه ایی به شورای امنیت ملی کشور ، ضمن اشاره به این موضوع ، افزوده است : صد ها هزار تن مواد اولیه خوراک طیور در بنادر جنوبی کشور موجود بوده اما مدت زیادی است که جابجایی بار از بنادر کشور بخصوص بندر امام خمینی به دلیل اعتصاب کامیون داران با مشکل مواجه شده است و تامین نهاده های دامی برای طیور مثل دانه ذرت و کنجاله سویا که از اصلی ترین مواد اولیه تولید خوراک طیور میباشد به سختی صورت می پذیرد .
آذروش ادامه داده است : غالب مرغداران و کارخانجات تولید خوراک دان تا کنون عمدتا با استفاده از ذخائر خود تا این مرحله نیاز مرغهای پرورشی موجود را تامین نموده اند . هم اینک به نظر میرسد که با رو به اتمام گذاشتن این ذخائر ، صنعت طیور کشور با تنگنای جدی در زمینه تامین خوراک مواجه گردیده که این امر میتواند با آسیب به تولید نهایی نه فقط موجب ضرر و زیان شدید را برای مرغداران فراهم آورد، بلکه کمبود گوشت مرغ و تخم مرغ را نیز باعث شده که در نهایت مردم مصرف کننده را مواجه با کمبود این کالای های اساسی تغذیه ای نماید .
آذروش در نهایت ، پیشنهاد کرده است تا در صورت امکان ، با استفاده از توان موتوری و لجستیکی دستگاهای دولتی مثل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و ترابری و شهرداریها جهت جابجایی و تامین مواد اولیه مرغداریها از بنادر به نقاط مصرف اقدامی عاجل صورت پذیرد . ناوگان ریلی کشور در حال حاضر در این مهم مرغداران را یاری مینماید اما به دلیل حجم بالای نیاز تنها بخش کوچکی از نهاده تامین میگردد که کافی نیست.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور