امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱
آتلانتیک کانسیل مطرح کرد

آیا با نهاده های برزیلی خداحافظی خواهیم کرد؟!!

اگرچه مشارکت تجاری و اقتصادی مابین ایران و برزیل طی سالهای اخیر گسترش یافته است و انتظار می رود تا به دنبال برجام ، این رشد ابعاد جدیدی دست یابد اما انتخاب جیر بولسنارو ، به عنوان ریاست جمهور برزیل ، ممکن است برخی معادلات را نه تنها در ایران که در منطقه نیز بر هم بزند .
آیا با نهاده های برزیلی خداحافظی خواهیم کرد؟!!
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۹:۲۶ |
کد خبر : ۱۵۰ |
اخبار بین الملل

 به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، آتلانتیک کانسیل ، طی مقاله ایی با اشاره به این موضوع افزوده است : برزیل ، هفتمین شریک تجاری ایرات و مهمترین همکار اقتصادی ما در آمریکای جنوبی است .

در ماه نوامبر و در بحبوبه جنجال اعمال تحریم ها بر ایران ، یک کشتی ۷۲ هزار تنی برزیلی با بار ذرت در بندر چابهار پهلو گرفت . 

بندری که به گفته بهروز بقایی ، مدیر سازمان بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان ، در توسط هند نقشی اساسب داشته ایت و به دلیل اهمیت آن برای تبادل با افغانستان ، از تحریم های ایالات متحده معاف شده است . 

برزیل یکی از بزرگترین صادرکنندگان کالا به ایران در سال جاری میلادی بوده است. در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی ، مذاکراتی میان دو کشور بر سر واردات مواد خام از برزیل صورت گرفت. اظهارات رییس جمهوری پیشین برزیل در دیدار از تهران که کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) از ایران در مقابل تحریم ها حمایت خواهند کرد ، یا گفته سفیر برزیل در تهران که از برنامه دولت متبوعش برای اختصاص وام یک میلیارد و دویست میلیون دلاری به شرکت های برزیلی که با ایران معامله کنند خبر داد، همگی فعلا با انتخاب بولسونارو در حد حرف باقی مانده اند.

این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که اظهارات اخیر تند و تحریک آمیز بولسونارو درباره تغییر سفارت برزیل به بیت المقدس که احتمالا با هدف جذب رای مسیحیان بود، می تواند تجارت ۱۶ میلیارد دلاری با کشورهای خاورمیانه را به خصوص در بخش هایی چون گوشت مرغ حلال و محصولات کشاورزی این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

سوال اصلی اینجاست که آیا دولت بولسونارو می تواند جامعه بازرگانی برزیل را که بدون حمایت آن به دشواری می توانست به پیروزی دست یابد نادیده بگیرد؟

در نهایت این رئیس جمهور تندرو برزیل ، اخیرا اذعان نموده است که روابطش با خاورمیانه را خوب نگه خواهد داشت . حال بابستی دید که آیا از نگاه او ایران هم جزو همین خاورمیانه محسوب می شود یا نه."

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور