امروز : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۸
اختصاصی

احتمال افزایش قیمت جهانی ذرت بسیار بالاست

مفسرین بازار بر این باورند که احتمال افزایش قیمت ذرت تا دیماه سال آینده بسیار بالاست .
احتمال افزایش قیمت جهانی ذرت بسیار بالاست
یکشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۱ |
کد خبر : ۲۱۴ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، این گروه از تحلیلگران معتقدند که گرچه فروش این محصول در نقاط مختلف دنیا به صورت یکنواخت و بدون شیب صعودی در حال انجام است ، اما به احتمال 83 درصد ، تا ماه دسامبر سال 2019 میلادی برابر با دیماه 98 ، با رشد تقاضا برای این محصول ، قیمتها تا بالاترین سطح خود ، افزایش خواهد یافت .
به نظر میرسد تا این حدس و گمانه ها از گزارش اخیر USDA نشات گرفته است . جایی که پیش بینی شده است تا جهانیان تا سال آینده ، ذرت بیشتری مصرف خواهند کرد و تامین حجم مورد نیاز ، اندکی زمان خواهد برد . این در حالی است که وقفه پیش آمده در دولت آمریکا و تعطیلی آن نیز در این وضعیت بی تاثیر نخواهد بود چرا که تحقیقات ژنتیکی در این بخش ، به حالت تعلیق درآمده است . تحقیقاتی که تا پیش از این سبب افزایش میزان برداشت در سطح زیرکشت این محصول ، در ایالات متحده شده بود . از اینروست که پیش بینی تولید 1.7 میلیارد بوشل در مقایسه با 2.5 میلیارد قبلی ، موید کاهشی شدید در این بخش است .
با این اوصاف و شرایط پدیدار شده مشابه در بخش تولید سویای این کشور ، کشورهایی که تمرکز خود را بر روی خرید نهاده ها از این کشور گذاشته اند ، بایستی آینده نزدیک پیش رو را درک کنند و برنامه ایی مشخص را برای آن تدوین نمایند .

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور