امروز : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
آیزاک بریتینباخ

واردات گوشت مرغ ، صنعت طیور آفریقای جنوبی را به ورطه تعطیلی کشانده است

بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته کارشناسان ، صنایع طیور آفریقای جنوبی ، زیان قابل ملاحظه ایی را از واردات گوشت مرغ به این کشور تجربه کرده اند .
واردات گوشت مرغ ، صنعت طیور آفریقای جنوبی را به ورطه تعطیلی کشانده است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۰۸:۲۴ |
کد خبر : ۳۶۷ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، بیش از ۱۶۰ مزرعه پرورش طیور طی چهار ماه گذشته در این کشور از چرخه تولید گوشت مرغ خارج شده اند و درآمد شرکت های بزرگ این بخش نیز در اثر واردات محصول فوق ، بیش از ۲۰ درصد ، کاهش یافته است .

انجمن صنایع غذایی آفریقای جنوبی ، موسوم به ساپا ، ضمن اعلام این موضوع افزوده است که این تنها بخشی از زیان وارد شده به این صنعت ، در پی واردات ماهیانه ۵۰ هزار تن گوشت مرغ به این کشور است و به نظر میرسد تا کسب و کارهای کوچک و محلی ، بیشترین زیان را در این عرصه متحمل شده اند .
از سوی دیگر ، آیزاک بریتینباخ ، مدیر ارشد ساپا به خبرنگاران گفت : اگر این روند واردات متوقف نشود ، شاهد تخریب یک به یک بخش های مختلف تولید در این بخش خواهیم بود .
وی بر این باور است که نفس واردات گوشت مرغ مشکلی به همراه ندارد اما عرضه این محصول با قیمت پائین و کمتر از قیمت تمام شده گوشت مرغ در این کشور است که مشکل ساز شده است .
بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته ، بیش از ۵۰ هزار نفر ، شغل خود را در صنعت تولید گوشت مرغ در این کشور ، طی چهار ماهه اخیر از دست داده اند .
وی در پایان گفت : کشورهایی چون غنا با دنبال نمودن سیاست واردات ، صنعت تولید گوشت مرغ خود را به طور کامل از دست داده است . مسیری که در تلاشند تا آفریقای جنوبی در آن قرار نگیرد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور