امروز : جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
محققین واگینگن خبر دادند

محققین ، به دنبال بهره گیری از فرآورده های جانبی در تغذیه طیور صنعتی هستند

هلندی ها در تلاشند تا با تشکیل کنسرسیومی از شرکتهای تولیدکننده خوراک و مراکز متعدد تحقیقاتی ، میزان بهره گیری خود را از محصولات جانبی در خوراک طیور افزایش دهند .
محققین ، به دنبال بهره گیری از فرآورده های جانبی در تغذیه طیور صنعتی هستند
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۱ |
کد خبر : ۳۷۱ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، محققین در دانشگاه واگینگن بر این باورند که بخش تولید و پرورش طیور توانایی آن را دارد تا با مصرف حجم بسیار بالایی از فرآورده های جانبی ماحصل از محصولات مختلف ، به تولید بپردازند . از اینرو کنسرسیومی بزرگ از شرکتهای تولیدکننده خوراک هلندی به همراه موسسات مختلف تحقیقاتی تشکیل شده است تا به این باور ، جامه عمل پوشانیده شود .
محققین این دانشگاه معتقدند که بهره گیری از باقی مانده های مواد غذایی و بازگرداندن آن به سیستمهای در حال تولید بخش طیور میتواند منجر به تولید پروتئین های حیوانی با ارزش شده و از این طریق ، فرآیند چرخه زیست محیطی این باقی مانده ها نیز تکمیل شده و نه تنها از هدر رفت آنها جلوگیری گردد بلکه در هزینه های تولید محصولات طیور نیز صرفه جویی شود .
کنسرسیوم فوق ، در این مسیر بر توسعه راهبردهای جدید بهره گیری از منابع محلی و بهبود بهره برداری از منابع تغذیه ایی تمرکز خواهد داشت . این گروه ، در نخستین گام خود ، مطالعه ای را در خصوص کاربرد و ارزش تغذیه ایی محصولات جانبی تولیدی در کشتارگاه های طیور (پروتئین های پروتئینی حیوانی) را آغاز نموده است و سپس به انجام تحقیقاتی در جهت استخراج فسفر از محصولات گیاهی و تولید پروتئین قابل هضم طیور از انواع گیاهان خواهد پرداخت .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور