امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳

بیماری تب آفریقایی خوک ، برگ برنده صادرکنندگان گوشت مرغ!

شیوع بیماری تب آفریقایی در خوک سبب شده است تا تقاضای جهانی برای سایر انواع پروتئین های حیوانی ، با افزایشی چشمگیر همراه شود .
بیماری تب آفریقایی خوک ، برگ برنده صادرکنندگان گوشت مرغ!
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۷:۰۷ |
کد خبر : ۳۷۹ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، سیمون کویلتی ، تفسیرگر ارشد بازار مواد پروتئینی حیوانی از استرالیا در این خصوص گفت : بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته ، تقاضا برای انواع گوشت از استرالیا ، بیش از 50 درصد افزایش یافته است و انتظار میرود تا این میزان تقاضا ، افزایش یافته و سبب شود تا قیمت محصولات مختلف ، بیش از 4 درصد افزایش یابد . وی بر این باور است که کمبود گوشت خوک به دنبال رخداد و شیوع این بیماری ، میتواند حتی تاثیری بیست ساله را بر قیمت جهانی سایر اقلام پروتئینی ، مانند گوشت مرغ داشته باشد .

در این بین ، چینی ها نقشی اساسی را در این بازی ایفا میکنند . توجه داشته باشید که در صورت کاهش سرانه مصرف گوشت خوک به میزان یک کیلوگرم در این کشور ، چین نیازمند 1.4 میلیون تن گوشت گوساله خواهد بود . رقمی به بزرگی کل صادرات گوشت گوساله استرالیا !

اما گزارش MLA ، این نکته را به اثبات رسانیده است که با توجه به میزان قیمت ها و توانایی جایگزینی ، کمبود گوشت خوک احتمالا برای نخستین بار در بازار مرغ منعکس شده و جایزین خواهد شد . انعکاسی که در صورت تحقق ، بر قیمت جهانی این محصول تاثیرگذار خواهد بود .

در نهایت بایستی منتظر ماند و دید که این بازی جدید ، طی روزها و ماههای آینده ، به کجا ختم خواهد شد .

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور