امروز : یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
اختصاصی

نخستین پرینتر سه بعدی ساخت گوشت مرغ مصنوعی معرفی شد

به نظر میرسد تا محققین ایتالیایی موفق به ساخت پرینتری سه بعدی شده اند که توانایی آن را دارد تا فیبرهای مصنوعی گوشت و مرغ را تولید نماید .
نخستین پرینتر سه بعدی ساخت گوشت مرغ مصنوعی معرفی شد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۲:۲۱ |
کد خبر : ۴۶۳ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، جوزپه اسپیگتی ، مهندس زیست فناوری ایتالیایی و سازنده این سیستم منحصر به فرد ، نوعی پرینتر سه بعدی را تولید کرده است که با بهره گیری از چاپگر مخصوص خود قادر است به تولید گوشت مرغی مبتنی بر فیبرهای پروتئین گیاهی پرداخته و طعم واقعی این محصولات را نیز تداعی نماید .

وی در این خصوص گفت : علاقه و نگرانی برای سلامت و رفاه حیوانات و از سوی دیگر ، حفاظت از محیط زیست و یا صرفا ، توسعه غذاهای ارزان قیمت تر سبب شده است تا اخیرا ، علاقه زیادی به توسعه جایگزین های گیاهی برای محصولات پروتئینی حیوانی و گوشت به وجود آید و در این بین ، چاپ سه بعدی ، نقش مهمی را ایفا می کند .
اسپیگتی در مصاحبه ایی که با بیزینس اینسایدر داشته ، اعلام کرده است که در این فرآیند از مواد اولیه گیاهی پایداری که تاثیر منفی بر محیط زیست ندارند ، استفاده میشود .
این محقق ایتالیایی در پایان گفت : بر خلاف سایر روشهای مشابه ، هیچ محدودیتی در شکل و بافت محصولات تولیدی دراین سیستم وجود نداشته و علاقه مندان این محصولات میتوانند ، غذای مورد نظر خود را در اشکال مختلف تولید کرده و مصرف کنند .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور