امروز : یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
اختصاصی / اختصاصی

استانداردهای مواد غذایی در اتحادیه اروپا منسوخ شده است؟!

مقامات وزارت کشاورزی آمریکا ، نگرانی بریتانیا از ورود مرغ های کلره شده به این کشور را پس از خروج از اتحادیه اروپا ، بی اساس می دانند .
استانداردهای مواد غذایی در اتحادیه اروپا منسوخ شده است؟!
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۰۸:۴۰ |
کد خبر : ۴۹۴ |
اخبار بین الملل

اخیرا کن ایلیلی ، مدیر خدمات کشاورزی خارجی این کشور ، استانداردهای مواد غذایی اتحادیه اروپا را منسوخ ارزیابی نموده و از بهره گیری از مواد شیمیایی مختلف در روند تولید گوشت مرغ در ایالات متحده ، دفاع کرده است .

وی بر این باور است که استانداردهای مواد غذایی آمریکا از اتحادیه اروپا ، پیشرفته تر و مدرن تر است و رویکرد اتحادیه اروپا ، قدیمی بوده و بر اساس سنت است و نه علم و تکنولوژی مدرن .

این اظهارات تحت شرایطی مطرح شده است که بر اساس آمارهای منتشر شده ، میزان مسمومیت غذایی در ایالات متحده ، ۱۰ برابر بیشتر از انگلستان است .

منتقدان بهره گیری از کلر و سایر موادی از این دست بر این باورند که استفاده آمریکایی ها از این ترکیبات ، تلاشی ناامیدکننده برای اطلاح استانداردهای بهداشتی ضعیف آمریکا در طول روند کشتار است .

برخی معتقدند که خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ، فرصتی برای طراحی سیاست غذای و کشاورزی در بالاترین استانداردهای تولید است و این فرآیند نبایستی قربانی تسهیل تجارت شود .

از سوی دیگر ، اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس با اظهار نگرانی از استانداردهای ایمنی مواد غذایی وارداتی به این کشور ، از دولت خواستند تا استانداردهای فوق ، همتراز استانداردهای تولید در مرزهای بریتانیا باشد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور