امروز : یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
اختصاصی

خودکفایی قطر در محصولات تازه طیور طی دو سال!

قطر در بخش تولیدات محصولات طیور تازه ، به خودکفایی رسیده است .
خودکفایی قطر در محصولات تازه طیور طی دو سال!
جمعه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۱۳:۵۳ |
کد خبر : ۴۹۶ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، این کشور در حال حاضر ، در بخش گوشت مرغ تازه ، به خودکفایی کامل رسیده است و در تلاش است تا بازارهایی صادراتی نیز برای مازاد تولید خود ، در نظر بگیرد . این در حالی است که قبل از سال ۲۰۱۷ میلادی ، این کشور توان تولید ۱۰ درصد از نیازهای خود را در این بخش داشته است .

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر ، با اقدامی یک طرفه ، از سال ۲۰۱۷ میلادی پروازهای مستقیم، راه های دریایی و تجارت مرزی خود را با ادعای حمایت این کشور از تروریسم مسدود کرده اند و قطر مجبور شد تا اقتصاد به شدت وابسته خود به کشورهای حوزه خلیج فارس را بازسازی نماید .

این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که به دنبال این تحریم ها ، قطر از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی ، موفق به احیای بخش بزرگی از خاک های سرزمینی خود که عمدتا از شن میباشد شده است و تولیدات خود را در زمینه هایی چون محصولات تازه طیور افزایش داده است .

در همین حال ، قطر امیدوار است تا سال ۲۰۲۳ در تهیه و آماده سازی ۷۰ درصد از محصولات غذایی مورد نیاز خود ، خودکفا شده باشد و دولت این کشور برای دستیابی به این هدف بخشی را با عنوان اداره امنیت غذایی ، در سیستم حکومتی خود راه اندازی کرده است .

 

 

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور