امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۱
اختصاصی

ایالات متحده پس از چین،با مکزیک وارد نبرد تجاری شده اند!

با افزایش تعرفه های وضع شده بر کالاهای وارداتی مکزیک به نظر می رسد تا توافق USCMA در معرض خطر جدی قرار گرفته است .
ایالات متحده پس از چین،با مکزیک وارد نبرد تجاری شده اند!
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۳ |
کد خبر : ۵۰۵ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، کاخ سفید روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد تا تعرفه ایی ۵ درصدی را بر محصولات مختلف وارداتی از مکزیک اعمال نماید و این تعرفه را به تدریج به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد مگر این که مکزیک ، به طور قابل ملاحظه ای از ورود غیر قانونی اتباع خود از مرزهای خاکی به ایالات متحده جلوگیری نماید .

با توجه به اینکه مذاکرات اولیه مقامات دو کشور در خصوص این موضوع به نتیجه ملموسی نرسیده است ، تولید کنندگان محصولات طیور و کشاورزان آمریکایی ، عمیقا نگران اقدامات تلافی جویانه تجاری توسط مکزیک هستند . 

با این اوصاف کشاورزان آمریکایی که تجارت خود را متاثر از جنگ تجاری میان این کشور و چین می دیدند ، این بار بایستی منتظر زیان های بیشتری باشند چرا که مکزیک به عنوان دومین خریدار بزرگ این محصولات 

که با توجه به دسترسی آسان و نزدیکی آن به ایالات متحده از طریق راه آهن، کشتی یا کامیون ، یکی از پرطرفدارترین بازارها برای محصولات کشاورزی آمریکا محسوب می شود نیز ممکن است راهی را همانند چین ، انتخاب نماید .

لازم به ذکر است که مکزیک ، مقصد یک چهارم از ذرت صادراتی و میزان متنابهی از گوشت ، مرغ و تخم مرغ ایالات متحده است .

قرارداد USCMA معاهده پیشنهادی برای جایگزینی تجارت آزاد آمریکای شمالی است که برای اجرا در مدت زمانی ۲۵ ساله ، میان آمریکا ، کانادا و مکزیک طراحی شده است .

 

 

 

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور