امروز : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۸
اختصاصی

آیا سطح پروتئین سویای تولیدی برزیل افت کرده است ؟

به نظر می رسد تا میزان پروتئین موجود در سویای تولیدی برزیل دچار افت شده است .
آیا سطح پروتئین سویای تولیدی برزیل افت کرده است ؟
شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۲۰:۳۴ |
کد خبر : ۵۴۷ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، برخی بر این باورند که این کاهش سطح پروتئین در محصول یاد شده ، می تواند به مشکلی جدی برای صادرکنندگان برزیلی مبدل گردد چرا که فروش این محصول ، با قراردادهای سختگیرانه‌ای همراه بوده است که تضمین کیفیت ، از جمله بندهای مهم آن می باشد .
این اظهارات تحت شرایطی مطرح شده است که بخش تحقیقات دولتی این کشور ، از میزان پروتئین ۳۷.۴ درصدی محصول سویای تولیدی خود خبر داده است و اعلام نموده که تغییرات سالانه ، در میزان پروتئین سویای تولیدی این کشور ، به لحاظ آماری معنی دار نیست .
در همین حال برخی از تحلیلگران بازار این محصول اعلام کردند که برزیلی ها از بیم کاهش سطح پروتئین موجود در سویا ، مجبور به کاهش فروش این محصول به چین طی هفته جاری شده اند .
چینی ها از سال گذشته و به دنبال رخداد مناقشات تجاری خود با ایالات متحده ، به طور فزاینده ای به واردات سویا از برزیل متکی شدند تا جایی که در حال حاضر ، بیش از ۸۰ درصد تولید این کشور را خریداری می کنند.
از سوی دیگر پیش بینی میشود تا رخداد این موضوع ، سبب کاهش خرید چین از برزیل و دستیابی به نقشی مهم تر ، توسط آرژانتین در این بازی خواهد شد .
در نهایت ، به نظر میرسد تا آمریکایی ها ، حتی به رغم افزایش کیفیت محصول خود ، بعید است تا بتوانند نقشی پر رنگ را در بازار مصرف چین در این محصول استراتژیک ایفا نمایند .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور