امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
اختصاصی

بازار گوشت مصنوعی مرغ ، بخشی از انقلاب بزرگ در کشاورزی و فناوری!

به نظر می‌رسد تا بازار گوشت مصنوعی بر پایه پروتئین های گیاهی طی دهه آینده ، بخشی از انقلابی بزرگ در کشاورزی و فناوری خواهد بود .
بازار گوشت مصنوعی مرغ ، بخشی از انقلاب بزرگ در کشاورزی و فناوری!
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۰۸:۲۱ |
کد خبر : ۵۵۰ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، محققین بر این باورند که بزرگی بازار این محصولات ، از ۴.۶ میلیارد دلار فعلی ، به بیش از ۸۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ میلادی افزایش پیدا خواهد کرد .

این در حالی است که وین گوردون ، استراتژیست ارشد بخش آسیا و اقیانوس آرام در مدیریت جهانی ثروت ، طی گزارشی ۶۷ صفحه ایی گفت : اگرچه مطرح ساختن چنین موضوعی ۲۰ سال پیش ، اندکی خنده دار می نمود ، اما امروزه و با توجه به افزایش ناگهانی رشد این صنعت طی سال های اخیر ، به بحثی جدی مبدل شده است .
این نکته را بایستی مد نظر قرار داد که تنها طی هفته های گذشته ، سازمان ملل متحد ، ضمن اشاره به تولید ۳۰ درصد از گازهای گلخانه ای و مصرف ۴۰ درصد از منابع زمین و ۷۰ درصد از آب شیرین در فرآیندهای کشاورزی و دامپروری ، از راه حل های بیولوژیک ، همانند کشاورزی عمودی ، مواد غذایی تولید شده در آزمایشگاه ها و هوش مصنوعی سخن گفت .
از اینروست که این نکته را بایستی پذیرفت که منابع پروتئینی بدون رد پای تولید کربن و بدون نیاز به کشتار حیوانات طی دهه آینده میلادی به گزینه های تجاری قابل قبولی مبدل خواهد شد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور