امروز : یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۱
اختصاصی

فعالیت ویروس آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین کاهش یافته است

مقامات بهداشت حیوانات در ویتنام ، از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مزارع پرورش طیور در مناطقی از جنوب شرق این کشور خبر داده اند .
فعالیت ویروس آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین کاهش یافته است
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۰۷:۳۳ |
کد خبر : ۵۶۸ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، بر اساس بررسی های صورت پذیرفته ، ویروس H5N6 ، عامل شیوع فوق بوده است و مقامات دامپزشکی بر این باورند که پرندگان این مناطق ، به صورت جامع و کامل ، واکسیناسینه نشده اند . 

در همین حال ، تایوان نیز طی گزارشی به سازمان جهانی بهداشت حیوانات موسوم به OIE ، از شیوع ویروس فوق حاد H5N2 در استان های یونلین و چنگهوآ در این کشور ، خبر داده است .
اما سازمان جهانی بهداشت ، روز گذشته در جدیدترین بروزرسانی خود از بیماری آنفلوآنزا اعلام نمود که داده های به دست آمده جهان از این بیماری حاکی از آن دارد که فعالیت ویروسی آن ، گرچه هنوز هم در استرالیا ادامه دارد ، ولیکن طی ماههای گذشته در نیمکره جنوبی زمین به اوج خود رسیده و سپس کاهش یافته است .
در حال حاضر ، در بخش های گرمسیری آمریکای مرکزی ، کارائیب و آمریکای جنوبی ، فعالیت این ویروس کاهش یافته ، هرچند گزارش های متعددی از چرخش دائمی آن در نقاط یاد شده منتشر شده است . از سوی دیگر ، در مناطق گرمسیر آفریقا چون ساحل عاج ، نیجریه و گینه ، اخیرا افزایش رخداد و شیوع ویروس H3N3 گزارش شده است .
لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گزارشی از شیوع این ویروس در جوامع انسانی در ویتنام گزارش نشده است .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور