امروز : چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵
اختصاصی

آمریکایی ها به دنبال بازار جدیدی برای سویای تولیدی خود هستند

گزارش هفتگی منتشر شده در خصوص محصولات زراعی در ایالات متحده حاکی از آن دارد که شرایط برای ذرت و سویای تولیدی در این کشور رو به واخامت گذاشته است .
آمریکایی ها به دنبال بازار جدیدی برای سویای تولیدی خود هستند
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۷ |
کد خبر : ۵۸۵ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، سازمان ملی آمار کشاورزی این کشور موسوم به NASS ، از برداشت تنها 26 درصدی ذرت در تگزاس خبر داده است . برداشتی که در سال گذشته ، همین زمان ، تا 51 درصد پیش رفته بود .

اما داستان به همین جا ختم نمیشود ، چرا که از سوی دیگر ، به دلیل تشدید جنگ تجاری واشنگتن و پکن ، تولید کنندگان سویا در ایالات متحده در حال هدف قرار دادن بازارهای جدیدی هستند ، چرا که تقاضای چین به طرز چشمگیری کاهش یافته است .
دو اقتصاد بزرگ جهان ، جنگ تعرفه ایی طولانی که بیش از یک سال به طول انجامیده است را ادامه می دهند و تنش ، بازار هر دو کشور را فرا گرفته و چشم انداز رشد اقتصادی جهانی را نیز دچار آسیب کرده است .
مفسرین بر این باورند که به دنبال این تنش ها خرید سویای آمریکا توسط چین که تا امروز به یک سوم کاهش یافته است ، به مرور ، قطع گردد .
از این رو ، به نظر میرسد تا تولیدکنندگان سویا در آمریکا ، به دنبال توسعه بازار مناطقی چون اروپا ، جنوب شرق آسیا ، مصر ، بنگلادش و پاکستان هستند .
در این بین ، برخی کارشناسان معتقدند که ایالات متحده نخواهد توانست تا بازار سویای خود را از برزیل که در تلاش است تا نیازهای چین را برآورده کند پس بگیرد . از سویی ، گرچه آمریکای جنوبی به تنهایی نمیتواند پاسخگوی نیازهای چین باشد ، ولیکن نبایستی این نکته را از یاد برد که هند و روسیه از تقاضای چین برای صادرات سویا به این کشور به طور حتم ، استقبال خواهند کرد .
لازم به ذکر است که چین ، بزرگترین مصرف کننده سویا در جهان است و تا قبل از رخداد تنش های یاد شده ،60 درصد از صادرات سویا ایالات متحده را به خود اختصاص می داد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور