امروز : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
اختصاصی

تولیدکنندگان گوشت مرغ در اندونزی،مخالف واردات این محصول به کشور خود هستند

پس از آغاز واردات گوشت مرغ از برزیل ، متوقف نمودن روند آن ، مشکل بوده و زمان زیادی خواهد برد .
تولیدکنندگان گوشت مرغ در اندونزی،مخالف واردات این محصول به کشور خود هستند
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۰۸:۴۸ |
کد خبر : ۵۸۸ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران تولید کنندگان گوشت مرغ در اندونزی ، نسبت به شایعه اعطای مجوز واردات گوشت مرغ برزیلی به این کشور واکنش نشان داده اند .

این شایعه تنها مدتی پس از آن روی می دهد که تولید کنندگان این کشور ، تثبیت قیمت‌های این محصول را در بازار محلی خود را جشن می گیرند .
این در حالی است که برخی کارشناسان بر این باورند که این کشور ، دادگاه اختلافات خود با برزیل را در سازمان تجارت جهانی از دست داده است و مجبور به واردات این محصول خواهد شد . موضوعی که وزیر تجارت اندونزی نیز طی آخرین مصاحبه خود ، گرچه بر آن صحه گذاشته است ، ولیکن آغاز فرآیند واردات را طولانی‌مدت ارزیابی نموده است ، چرا که تولیدکنندگان برزیلی ، بایستی شرایط مدنظر این کشور را در حوزه مقررات فنی و الزامات بهداشتی و امنیت غذایی ، برآورده سازند .
این موضوعات تحت شرایطی مطرح شده است که دبیر کل انجمن ملی پرورش دهندگان طیور این کشور ، واردات گوشت مرغ برزیلی به اندونزی را مسبب کاهش قیمت گوشت مرغ تولیدی توسط پرورش دهندگان و به دنبال آن ، خروج تولیدکنندگان محلی از گردونه تولید این محصول ارزیابی نمود چرا که بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته ، هزینه تولید گوشت مرغ در اندونزی ، بسیار بالاتر از برزیل می باشد .
بر اساس داده های آماری منتشر شده ، تولید گوشت مرغ در سال ۲۰۱۸ میلادی در این کشور به بیش از ۳.۳۸ میلیون تن رسیده است و تولیدکنندگان محلی ، توانایی آن را دارند نیازهای شهروندان اندونزی را پاسخگو باشند .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور