امروز : پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
اختصاصی

تلاش های جناب سفیر در از سرگیری واردات تخم مرغ ترکیه به عراق

سفیر ترکیه در بغداد در اقدامی کم سابقه از بازارهای تاریخی شورا و جمیله در بغداد بازدید کرد و با عمده فروشان و بازرگانان محصول تخم مرغ خوراکی به بحث و گفتگو نشست .
تلاش های جناب سفیر در از سرگیری واردات تخم مرغ ترکیه به عراق
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۷:۱۳ |
کد خبر : ۶۰۳ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، صادرکنندگان ترک بر این باورند که عراق ، در حال حاضر قادر به تأمین تقاضای محلی برای محصولات فوق نیست و نمی تواند ظرفیت تولیدی کافی را ، در کوتاه مدت ، ایجاد نماید .

در همین حال ، بر اساس ارزیابی های صورت پذیرفته ، ترکیه ، بیش از ۳۰ درصد از تولید تخم مرغ سالانه خود را صادر می كند که در این بین ، بیش از ۷۰ درصد از این صادرات به ارزش ۳۰۶ میلیون دلار به مقصد عراق بوده است.

لازم به ذکر است که از ابتدای سال جاری میلادی ، دولت مرکزی عراق ، به تدریج واردات برخی محصولات مانند تخم مرغ و گوشت مرغ از کشورهای منطقه ، منجمله ترکیه را ممنوع اعلام کرده است .

جامعه تجار ترکیه ، این تصمیم بغداد را که تلاشی برای تقویت تولیدکنندگان داخلی این کشور عنوان شده بود را سیاسی قلمداد کرده اند .

یلدیز در پایان این دیدار گفت که تلاش خواهد کرد تا با مذاکره با طرف های عراقی ، به راه حلی مشترک که حافظ منافع هر دو کشور باشد ، دست یابند .

 

 

 

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور