امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
کارشناسان اقتصادی مطرح ساختند

برزیل ، همچنان بزرگترین تامین کننده پروتئین حیوانی چین است

به نظر میرسد تا چینی ها به منظور تامین پروتئین حیوانی شهروندان خود و عبور از بحران رخداد و شیوع تب آفریقایی خوک ، در تلاش اند تا روابط تجاری خود را به طرز بی سابقه ایی افزایش دهند .
برزیل ، همچنان بزرگترین تامین کننده پروتئین حیوانی چین است
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۷ |
کد خبر : ۶۰۹ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، برآوردهای مفسرین حاکی از آن دارد که این کشور طی هفته های اخیر ، اقدامات گسترده خود در این زمینه را تسریع کرده است . موضوعی که به دنبال آشکارسازی عمق فاجعه پدید آمده در امنیت غذایی این کشور ، ابعاد جدیدی به خود گرفته است .

در این بین ، تغییر رژیم های غذایی اماکن دولتی و مدارس این کشور از گوشت خوک به مرغ ، از جمله مواردی بوده است که در دستور کار قرار گرفته است .

اگر چه طی ماههای ابتدایی شیوع بیماری فوق در چین ، تولیدکنندگان این کشور با عرضه محصولات منجمد خود ، بخشی بزرگ از بازار را تامین کردند ، ولیکن کاهش جمعیت خوک های پرورشی این کشور از 320 به 190 میلیون عدد و افت 54 درصدی حجم کشتار در این بخش ، ضربه مهلکی را بر صنعت این کشور وارد ساخت .

در این بین ، برزیل طی ماههای اخیر و به دنبال درگیری های تجاری ایالات متحده و چین ، به یکی از مبادی عمده واردات محصولات پروتئینی و سویا به چین مبدل شده است . آمارهای رسمی حاکی از آن دارد که صادرات گوشت گاو از مبدا برزیل به چین طی ده ماهه نخست سال 2019 میلادی ، رشدی 23 درصدی داشته است .

در نهایت مفسرین بر این باورند که برغم خوشبینی آمریکایی ها در بهبود شرایط خرید طرف چینی از بازار صنعت طیور این کشور ، چینی ها همچنان به صدور مجوز واردات به کارخانجات فرآوری گوشت مرغ در برزیل ادامه خواهند داد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور