امروز : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴
اختصاصی

محققین در حال بررسی پیشرفت های متناسب ژنتیکی در صنعت طیور هستند

محققین ارشد ژنتیک طیور بر این باورند که تحقیقات ژنتیکی حوزه طیور ، بایستی رویکردی جامع تر داشته باشند و با توجه به شرایط ، علاوه بر بهبود عملکرد ، نگرانی های زیست محیطی را نیز پوشش دهند .
محققین در حال بررسی پیشرفت های متناسب ژنتیکی در صنعت طیور هستند
جمعه | ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ - ۱۶:۳۶ |
کد خبر : ۸۸ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، میشله تیکسر از گروه ژنتیک دانشگاه GABI معتقد است که علم ژنتیک در این بخش ، نیازمند ایجاد تعادلی قوی میان پتانسیل پرنده و شرایط رفاهی آن میباشد .

اخیرا بسیاری از محققین در حال بررسی نوعی از پیشرفتهای ژنتیکی هستند که مشخصات تناسبی پرنده را در بخش های مختلف از بین نبرد .

دکتر تیکسر گفت : با توجه به بررسی های صورت پذیرفته در نیمچه های گوشتی ، برخی از ویژگی های این پرندگان به گونه ایی در حال پیشرفت است که رشد سریع عضلات و اسکلت ، کیفیت قدم زدن پرنده و یکپارچگی آن را دچار مشکل کرده و اختلالات شناخته شده ایی چون دیسونودرپلازی تیبال ، ناهنجاری های استخوانی و عروقی را سبب شده است. 

وی در نهایت گفت : دستکاری های ژنتیکی پرندگان ، فرصتی مغتنم را برای بشر فراهم ساخته است تا با درک مسیر ، فرآیند را طراحی کند . اما در این بین ، مسائل مهمی چون امنیت غذایی بشر در کنار مسائل رفاهی این موجودات در نظر گرفته شود . 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور